středa 22. srpna 2018

Mikulka: Letní Letná 2018 (Bêtes de foire)

Hezkou tradicí posledních ročníků Letní Letné je účast komorních souborů, které doplňují velké headlinové produkce. Letos to bylo francouzské duo Petit théâtre de gestes - Bêtes de foire s inscenací Bêtes de foire. Mimochodem, stejně jako v inscenaci Bestias došlo i tady na krotitelské mezihry: kapesnímu měřítku ovšem odpovídal malý černý pudlík.

úterý 21. srpna 2018

Mikulka: Letní Letná 2018 (Baro d´evel - Bestias)

Být člověkem už dnes není aktuální


Asi jsem nebyl jediný, kdo se na představení Bestias francouzského souboru Baro d´evel vypravil s pocity trochu zlomyslnými. Jednou z manter nového cirkusu vždy bylo to, že nepoužívá cvičená zvířata – a najednou se z nich stal reklamní tahák. Řeči o tom, že se tu k němým tvářím přistupuje citlivě, skoro jako k lidem, v takovém kontextu vyhlížejí jako alibistické slogany, za které se dá schovat cokoli.

pondělí 20. srpna 2018

Mikulka: Letní Letná 2018 (Akoreacro + Cirque Inextremiste)

Je libo happy-end nebo spíš menší bagr?


Na úvod Letní Letné jsem viděl dvojici hlavních hvězd letošního ročníku, Extension v podání Cirque Inextremiste a Dans ton coeur od Akoreacro. Vzpomněl jsem si přitom na loňský ročník, kterému vévodila obdobně složená dvojice Collectif Malunés s Forever Hapily a Cirque Alfonse s Barbu. Tedy vynalézavá a originální inscenace, která si ironicky pohrává s očekáváním publika, a proti ní technicky kvalitní, přitom ale vcelku prvoplánově líbivá cirkusová show.